+1 780 443-6050 office@kpkalberta.com
TVP Polonia powraca do obu Ameryk

Szanowni Państwo,

Konsulat Generalny RP w Vancouver przesyła w załączeniu komunikat otrzymany z Telewizji Polskiej S.A. na okoliczność powrotu emisji programu TVP Polonia na teren Ameryk:

Telewizja Polska S.A. sukcesem zakończyła proces sądowy z firmą Spanski Enterprises Inc., byłym wyłącznym dystrybutorem TVP Polonia w Ameryce Północnej i Południowej. Proces toczył się przed sądem w Nowym Jorku. W czasie trwania sporu, Telewizja Polska, broniąc prawa do samodzielnego wyboru sposobu dystrybucji i ewentualnych partnerów, zmuszona była do wstrzymania dystrybucji TVP Polonia na terytorium obu Ameryk. Obecnie, dzięki pomyślnie zakończonemu procesowi, program TVP Polonia jest już dostępny za pośrednictwem internetu, dzięki usłudze stream na stronie www.polonia.tvp.pl, na której znajduje się również cała oferta programów własnych dostępnych na życzenie.

Ponadto, Telewizja Polska pracuje nad udostępnieniem kanału w szerokiej dystrybucji kablowej i satelitarnej w obu Amerykach – TVP Polonia będzie można oglądać już wkrótce.