Kongres Polonii Kanadyjskiej Okręg Alberta

Organizacje Członkowskie oraz Wspόłpracujące

 

ORGANIZACJE CZłONKOWSKIE W EDMONTON

 

Polish Veterans Society / Towarzystwo Polskich Weteranów

Jan Kucy

jakucy@shaw.ca

Polish Combatants Association Branch No. 6 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, koło Nr. 6

Henryk Lang

hlang@telusplanet.net

Polish Canadian Women’s Society,  Branch  No.3  /  Federacja Polek w Kanadzie, ogniwo  Nr. 3

Halina Madej

halina1@shaw.ca

Polish Canadian Society / Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie

Maryla Hasek 

mhasek@shaw.ca

Association of Polish Engineers / Stowarzyszenie Polskich Inżynierów I Techników

Jolanta Wandzel Mrugała

j_wandzel@yahoo.com

Canadian Polish Historical Society / Kanadyjsko Polskie Towarzystwo Historyczne

Helena Facsko

cphsalberta@gmail.com

Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego

Ewa Launspach

Ewa.Launspach@oerlikon.com

Polish Culture Society / Towarzystwo Kultury Polskiej

Ela Sawicka

elsaw2011@gmail.com

Polish Canadian Humanitarian Society / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo Humanitarne

Anthony Muszynski

muszynski@shaw.ca

Kopernik – Polish Heritage Society / Kopernk – Stowarzyszenie Polskiego Dziedzictwa

Andy Kubicki

ask@shaw.ca

Canadian Polish Academic Society / Kanadyjsko Polskie Towarzystwo Akademickie

Maja Janowicz

mjanowicz@shaw.ca

The Magda Tomczak Children Aid Foundation / Fundacja Pomocy Dzieciom im. Magdy Tomczak

Janusz Tomczak

fund@telus.net

Canadian Polish Youth Friendship Society / Polsko Kanadyjskie Stowarzyszenie Młodzieży

Wojciech Hanula

wojtek.hanula@gmail.com

White Eagle Polish Senior Club / Polski Klub Seniora Biały Orzeł

Maria Owczarek

greenfocus@telus.net

Polonia Foundation in Alberta

Walter Mis

wmis@mislaw.ca

Poland in the Rockies

Antoni Kowalczewski

antoni@angeltear.com

kamazonka@gmail.com

Polonia Choir Society

Maria Muszynska

mbmusz@hotmail.com

 Polish Scouts                                           

Polish Scouting Association Pomorze (Polish Boys Scouts Region) / ZHP  Hufiec Harcerzy Pomorze w Edmonton

Dh.Krzysztof Hanula – Hufcowy

krzysiekh@gmail.com

Polish Scouting Association ZHP Młody Bór( Polish Girls Scouts Troop) / ZHP Hufiec Harerek Młody Bór w Albercie

Dhna. Agata Starczyk  – Hufcowa

Tel: 403-560-2018                                                                    hufcowa@mlodybor.zhpkanada.org

Polish Scouting Association ZHP Beskidy (Polish Girls Scout Region )/ ZHP Szczep Harcerek Beskidy w Edmonton

Dhna. Iwona Zalewska-Evoy—Szczepowa

beskidy@mlodybor.zhpkanada.org

 

ORGANIZACJE NIEZRZESZONE WSPOLPRACUJACE Z KPKOA W EDMONTON

Polish Men’s Club

Lilia Futerska

lilafuterska@gmail.com

Polish Societ345y Podhale in Canada / Związek Podhalan w Kanadzie

Wojciech Chlebek

Friends of John Paul II Catholic University of Lublin, Edmonton Branch / Przyjaciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawla II, kolo Edmonton

Greta Derus

gtderus@shaw.ca

Zespol Watra

Piotr Strama

pstrama@hotmail.ca

Knights of Columbus 

Kazimierz Zieba

kazimierz_z@live.com

 

SZKOLY POLSKIE W EDMONTON

 

Sw. Jan Pawel II Polish- Bilingual Program at St. Basil School/Dwujezyczny Angielsko-Polski Program Jana Pawla II

Yvonne Zalewski-Evoy – Polish Lead

yvonne.zalewski-evoy@ecsd.net

Izabella Bereznicki-Common, Przewodniczaca Komitetu Rodzicielskiego-Parent Council-Chair

Maria Chrzanowska Saturday Polish School / Polska Sobotnia Szkoła im. Marii Chrzanowskiej

Urszula Kunikiewicz

kuniki@shaw.ca

Henryk Sienkiewicz Saturday Polish School / Sobotnia Szkola Polska im. Henryka Sienkiewicza

Krystyna Dembowska

krystynadembowski@yahoo.ca

                       

GRUPY TANECZNE W EDMONTON

 

Polonez Polish Folk Arts Ensamble / Zespół Taneczny Polonez

Walenty Michalik

walek_michalik@yahoo.ca

Mazur Polish Canadian Dancers of Edmonton Society/ Zespol taneczny Mazur

Kasia Rudolf

mazur.dance@gmail.com

Lowicz Polish Folklore Ensamble / Zespół Folklorystyczny Łowicz

Iwona Borowka

lowicz@shaw.ca

Oberek Polish Canadian Children Dance Society / Dzieciece Stowarzyszenie Taneczne Oberek

Opoczno Polish Dance Society

ela@oberek.ca

 

ORGANIZACJE CZłONKOWSKIE W CALGARY

 

Polish Canadian Association / Stowarzyszenie Polsko Kanadyjskie

Hanna Broniewska

hanna.broniewska@gmail.com

Polish Combatants Association, Branch 18 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantow, kolo nr. 18

Zbigniew Starczyk

president@spkcalgary.ca

Polish Song and Dance Association Polanie / Zespół Pieśni i Tańca Polanie

Marek Skalinski

info@polanie.ca

Polish Canadian Youth Friendship Society / Koło Przyjaciół Harcerstwa

Ewa Szewczyk

ezszewczyk@shaw.ca

Polish Scounting Association ZHP Rysy(Polish Boys Scout Region) / ZHP Szczep Harcerzy Rysy w Calgary

Michal Plucinski

rysy@harcerze.zhpkanada.com

Polish Scouting Association ZHP Orla Perc( Polish Girls Scout Region) / ZHP Szczep Harcerek Orla Perć w Calgary

Dhna. Agnieszka Olechno -Szczepowa

orlaperc@mlodybor.zhpkanada.org

Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie

Maria Rozkowska

prozkowski@yahoo.com

John Paul II Polish School / Polska Szkoła im. Jana Pawla II

Bożena Błachut

admin@szkolapolskacalgary.com

Konstanty Piekarski Foundation / Fundacja Konstantego Piekarskiego

Bonifacy Pulwicki

pulwicki@shaw.ca

Polish Canadian Senior Club, Branch 31 / Polsko Kanadyjski Klub Seniora, kolo nr. 31

 

ORGANIZACJE POLONIJNE W LETHBRIDGE/GRANDE PRAIRIE

 

Stowarzyszenie Polsko – Kanadyjskie w Lethbridge/ Polish-Canadian association of Lethbridge

Karol Budny
budny@uleth.ca

Polish Canadian Society, Peace River County / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo regionu Peace River County

Jagoda Wilk

wilkr5@hotmail.com

 

PARAFIE POLONIJNE W ALBERCIE

 

Kościół Różańca Świętego / Holy Rosary Church

Father Mieczyslaw Burdzy

pastor@hrp.ca

Kościół Matki Boskiej Królowej Polski/ Our Lady Queen of Poland Church

Father Marcin Mironiuk

office@mbkp.com

Parafia Matki Boskiej Królowej Pokoju / Our Lady Queen of Peace Church

Father Jacek Walkiewicz,

church@queenpol.org