KONGRES POLONII KANADYJSKIEJ OKRĘG ALBERTA
ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE ORAZ WSPÓŁPRACUJĄCE


 ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE W EDMONTON

  • Polish Veterans Society / Towarzystwo Polskich Weteranów
    Kazimierz Zieba- email kazimierz_z@live.com
  • Polish Combatants Association Branch No. 6 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, koło Nr. 6
    Henryk Lang hlang@telusplanet.net
  • Polish Canadian Women’s Society,  Branch  No.3  /  Federacja Polek w Kanadzie, ogniwo  Nr. 3
    Halina Madej halina1@shaw.ca
  • Polish Canadian Society / Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie
    Maryla Hasek mhasek@shaw.ca
  • Association of Polish Engineers / Stowarzyszenie Polskich Inżynierów I Techników
    Jolanta Wandzel Mrugała j_wandzel@yahoo.com
  • Canadian Polish Historical Society / Kanadyjsko Polskie Towarzystwo Historyczne
    Helena Facsko cphsalberta@gmail.com
  • Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Edmonton
    Ewa Launspach Ewa.Launspach@oerlikon.com
  • Polish Culture Society / Towarzystwo Kultury Polskiej
    PO.Barbara Smykot bestbasia21@gmail.com
  • Polish Canadian Humanitarian Society / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo Humanitarne
    Anthony Muszynski muszynski@shaw.ca
  • Kopernik – Polish Heritage Society / Kopernk – Stowarzyszenie Polskiego Dziedzictwa
    Andy Kubicki ask@shaw.ca
  • Canadian Polish Academic Society / Kanadyjsko Polskie Towarzystwo Akademickie
    Chris Micek cmicek@me.com
  • The Magda Tomczak Children Aid Foundation / Fundacja Pomocy Dzieciom im. Magdy Tomczak
    Janusz Tomczak childrens.foundation@outlook.com
  • Canadian Polish Youth Friendship Society / Polsko Kanadyjskie Stowarzyszenie Młodzieży
    Wojciech Hanula wojtek.hanula@gmail.com
  • White Eagle Polish Senior Club / Polski Klub Seniora Biały Orzeł
    Maria Owczarek greenfocus@telus.net
  • Polonia Foundation in Alberta
    Walter Mis wmis@mislaw.ca
  • Poland in the Rockies
    Antoni Kowalczewski antoni@angeltear.com kamazonka@gmail.com
  • Polonia Choir Society
    Maria Muszynska mbmusz@hotmail.com
  • White Eagle Senior Club
    Zbigniew Lenkiewicz  jolantal@shaw.ca
  • Komitet Rodzicielski Szkoły Św. Jana Pawła II|
    przewodniczący: Pawel Stefanczyk pawelst@gmail.com

Polish Scouts

  • Polish Scouting Association Pomorze (Polish Boys Scouts Region) / ZHP  Hufiec Harcerzy Pomorze w Edmonton
    Dh.Krzysztof Hanula – Hufcowy krzysiekh@gmail.com
  • Polish Scouting Association ZHP Młody Bór( Polish Girls Scouts Troop) / ZHP Hufiec Harerek Młody Bór w Albercie
    Dhna. Agata Starczyk  – Hufcowa Tel: 403-560-2018 hufcowa@mlodybor.zhpkanada.org
  • Polish Scouting Association ZHP Beskidy (Polish Girls Scout Region )/ ZHP Szczep Harcerek Beskidy w Edmonton
    Dhna. Iwona Zalewska-Evoy—Szczepowa beskidy@mlodybor.zhpkanada.org

ORGANIZACJE NIEZRZESZONE WSÓŁPRACUJĄCE Z KPKOA W EDMONTON

SZKOŁY POLSKIE W EDMONTON

  • Sw. Jan Pawel II Polish- Bilingual Program at St. Basil School/Dwujezyczny Angielsko-Polski Program Jana Pawla II
    Yvonne Zalewski-Evoy – Polish Lead yvonne.zalewski-evoy@ecsd.net
    Izabella Bereznicki-Common, Przewodniczaca Komitetu Rodzicielskiego-Parent Council-Chair
  • Maria Chrzanowska Saturday Polish School / Polska Sobotnia Szkoła im. Marii Chrzanowskiej
    Agata Guzik apguzik2@telus.net
  • Henryk Sienkiewicz Saturday Polish School / Sobotnia Szkola Polska im. Henryka Sienkiewicza
    Krystyna Dembowska krystynadembowski@yahoo.ca

GRUPY TANECZNE W EDMONTON

ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE W CALGARY

  • Polish Canadian Association / Stowarzyszenie Polsko Kanadyjskie
    Hanna Broniewska hanna.broniewska@gmail.com
  • Polish Combatants Association, Branch 18 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantow, kolo nr. 18
    Zbigniew Starczyk president@spkcalgary.ca
  • Polish Song and Dance Association Polanie / Zespół Pieśni i Tańca Polanie
    Marek Skalinski info@polanie.ca
  • Polish Canadian Youth Friendship Society / Koło Przyjaciół Harcerstwa
    Ewa Szewczyk ezszewczyk@shaw.ca
  • Polish Scounting Association ZHP Rysy(Polish Boys Scout Region) / ZHP Szczep Harcerzy Rysy w Calgary
    Michal Plucinski rysy@harcerze.zhpkanada.com
  • Polish Scouting Association ZHP Orla Perc( Polish Girls Scout Region) / ZHP Szczep Harcerek Orla Perć w Calgary
    Dhna. Agnieszka Olechno -Szczepowa orlaperc@mlodybor.zhpkanada.org
  • Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie
    Maria Rozkowska prozkowski@yahoo.com
  • John Paul II Polish School / Polska Szkoła im. Jana Pawla II
    Bożena Błachut admin@szkolapolskacalgary.com
  • Konstanty Piekarski Foundation / Fundacja Konstantego Piekarskiego
    Bonifacy Pulwicki pulwicki@shaw.ca
  • Polish Canadian Senior Club, Branch 31 / Polsko Kanadyjski Klub Seniora, kolo nr. 31

ORGANIZACJE POLONIJNE W LETHBRIDGE/GRANDE PRAIRIE

  • Stowarzyszenie Polsko – Kanadyjskie w Lethbridge/ Polish-Canadian association of Lethbridge
    Karol Budny budny@uleth.ca
  • Polish Canadian Society, Peace River County / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo regionu Peace River County
    Jagoda Wilk wilkr5@hotmail.com

PARAFIE POLONIJNE W ALBERCIE

  • Kościół Różańca Świętego / Holy Rosary Church
    Father Mieczyslaw Burdzy pastor@hrp.ca
  • Kościół Matki Boskiej Królowej Polski/ Our Lady Queen of Poland Church
    Father Marcin Mironiuk office@mbkp.com
  • Parafia Matki Boskiej Królowej Pokoju / Our Lady Queen of Peace Church
    Father Jacek Walkiewicz church@queenpol.org