KONGRES POLONII KANADYJSKIEJ OKRĘG ALBERTA
ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE ORAZ WSPÓŁPRACUJĄCE


 ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE W EDMONTON

  • Association of Polish Engineers / Stowarzyszenie Polskich Inżynierów I Techników: Jolanta Wandzel Mrugała j_wandzel@yahoo.com
  • Canadian Polish Academic Society / Kanadyjsko Polskie Towarzystwo Akademickie: Chris Micek cmicek@me.com
  • Canadian Polish Historical Society / Kanadyjsko Polskie Towarzystwo Historyczne: Helena Facsko cphsalberta@gmail.com
  • Canadian Polish Youth Friendship Society / Polsko Kanadyjskie Stowarzyszenie Młodzieży: Wojciech Hanula wojtek.hanula@gmail.com
  • Knights of Columbus: Jan Jucha- email janjuchapl@gmail.com
  • Poland in the Rockies: Antoni Kowalczewski antoni@angeltear.com kamazonka@gmail.com
  • Polish Canadian Society / Towarzystwo Polsko-Kanadyjskie: Maryla Hasek mhasek@shaw.ca
  • Polish Culture Society / Towarzystwo Kultury Polskiej: Barbara Smykot bestbasia21@gmail.com
  • Polish Canadian Humanitarian Society / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo Humanitarne: Anthony Muszynski muszynski@shaw.ca
  • Polish Seniors 2004: Marianna Kwiatkowska m_kwiat@hotmail.com
  • Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Edmonton: Ewa Launspach Ewa.Launspach@oerlikon.com
  • Polonia Choir Society: Eugenia Serewko eugenia6@msn.com
  • White Eagle Polish Club/Polski Klub Seniora: Zbigniew Lenkiewicz jolantal@shaw.ca
  • Polish Veterans Society / Towarzystwo Polskich Weteranów: Kazimierz Zięba email kazimierz_z@live.com
  • Polish Combatants Association Branch No. 6 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, koło Nr. 6:
    Henryk Lang hlang@telusplanet.net
  • Polish Canadian Women’s Society,  Branch  No.3  /  Federacja Polek w Kanadzie, ogniwo  Nr. 3: Halina Madej halina1@shaw.ca
  • Kopernik – Polish Heritage Society / Kopernk – Stowarzyszenie Polskiego Dziedzictwa: Andy Kubicki ask@shaw.ca
  • The Magda Tomczak Children Aid Foundation / Fundacja Pomocy Dzieciom im. Magdy Tomczak: Janusz Tomczak childrens.foundation@outlook.com
  • Polonia Foundation in Alberta: Walter Mis wmis@mislaw.ca

Polish Scouts

  • Polish Scouting Association Pomorze (Polish Boys Scouts Region) / ZHP  Hufiec Harcerzy Pomorze w Edmonton: Dh. Krzysztof Hanula – Hufcowy krzysiekh@gmail.com
  • Polish Scouting Association ZHP Młody Bór (Polish Girls Scouts Troop) / ZHP Hufiec Harerek Młody Bór w Albercie: Dhna. Agata Starczyk – Hufcowa Tel: 403-560-2018 hufcowa@mlodybor.zhpkanada.org

ORGANIZACJE NIEZRZESZONE WSÓŁPRACUJĄCE Z KPKOA W EDMONTON

SZKOŁY POLSKIE W EDMONTON

  • Komitet Rodzicielski Szkoły Św. Jana Pawła II: przewodniczący: Pawel Stefanczyk pawelst@gmail.com
  • Sw. Jan Pawel II Polish- Bilingual Program at St. Basil School/Dwujezyczny Angielsko-Polski Program Jana Pawla II: Yvonne Zalewski-Evoy – Polish Lead yvonne.zalewski-evoy@ecsd.net
    Paweł Stewanczyk, Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego-Parent Council-Chair
  • Maria Chrzanowska Saturday Polish School / Polska Sobotnia Szkoła im. Marii Chrzanowskiej: Agata Guzik apguzik2@telus.net
  • Henryk Sienkiewicz Saturday Polish School / Sobotnia Szkola Polska im. Henryka Sienkiewicza: Krystyna Dembowska krystynadembowski@yahoo.ca

GRUPY TANECZNE W EDMONTON

  • Polonez Polish Folk Arts Ensamble / Zespół Taneczny Polonez: Ania Michalik ania.michalik@gmail.com
  • Mazur Polish Canadian Dancers of Edmonton Society/ Zespol taneczny Mazur: Krista Walczak mazur.dance@gmail.com
  • Lowicz Polish Folklore Ensamble / Zespół Folklorystyczny Łowicz: Daniel Zmysłowski edmonton.lowicz@gmail.com
  • Oberek Polish Canadian Children Dance Society / Dzieciece Stowarzyszenie Taneczne Oberek
  • Opoczno Polish Dance Society: Agnieszka Sejnowska agrostemma_githago@hotmail.com

GRUPY TANECZNE W CALGARY

  • Polish Song and Dance Association Polanie / Zespół Pieśni i Tańca Polanie: Marek Wladyka wama@shaw.ca
  • Mazovia Polish Song and Dance Association: Majka Kowalczyk mazoviadance@gmail.com
  • Krakusy Polish Folk Dance Association: Agnieszka Nowak-Rembisz Aga.nowak@gmail.com

ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE W CALGARY

  • Polish Canadian Association / Stowarzyszenie Polsko Kanadyjskie: Hanna Broniewska hanna.broniewska@gmail.com
  • Polish Combatants Association, Branch 18 / Stowarzyszenie Polskich Kombatantow, kolo nr. 18: Zbigniew Starczyk president@spkcalgary.ca
  • Polish Canadian Youth Friendship Society / Koło Przyjaciół Harcerstwa: Ewa Szewczyk ezszewczyk@shaw.ca
  • Polish Scounting Association ZHP Rysy (Polish Boys Scout Region) / ZHP Szczep Harcerzy Rysy w Calgary: Jan Owoc jsowoc@gmail.com
  • Polish Scouting Association ZHP Orla Perc ( Polish Girls Scout Region) / ZHP Szczep Harcerek Orla Perć w Calgary: Magda Kaczan magdamck@yahoo.ca
  • Polish Teachers Association in Canada / Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie: Maria Rozkowska prozkowski@yahoo.com
  • John Paul II Polish School / Polska Szkoła im. Jana Pawla II: Bożena Błachut admin@szkolapolskacalgary.com
  • Konstanty Piekarski Foundation / Fundacja Konstantego Piekarskiego: Bonifacy Pulwicki pulwicki@shaw.ca
  • Polish Canadian Senior Club, Branch 31 / Polsko Kanadyjski Klub Seniora, kolo nr. 31: Gertruda Komorek truda01@hotmail.com

ORGANIZACJE POLONIJNE W LETHBRIDGE/GRANDE PRAIRIE

  • Stowarzyszenie Polsko – Kanadyjskie w Lethbridge/ Polish-Canadian association of Lethbridge: Karol Budny budny@uleth.ca
  • Polish Canadian Society, Peace River County / Polsko Kanadyjskie Towarzystwo regionu Peace River County: Jagoda Wilk wilkr5@hotmail.com

PARAFIE POLONIJNE W ALBERCIE

  • Kościół Różańca Świętego / Holy Rosary Church: Father Mieczyslaw Burdzy pastor@hrp.ca
  • Kościół Matki Boskiej Królowej Polski/ Our Lady Queen of Poland Church: Father Marcin Mironiuk office@mbkp.com
  • Parafia Matki Boskiej Królowej Pokoju / Our Lady Queen of Peace Church: Father Jacek Walkiewicz church@queenpol.org