+1 780 443-6050 office@kpkalberta.com

W najbliższą środę 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości. Musimy pamiętać o tych którzy o tą wolność walczyli i zapłacili najwyższą cenę – cenę życia. Z tej okazji w kościele Różańca Świętego w Edmonton 8 listopada 2020, była celebrowana Msza Święta, zamówiona przez Kongres Polonii Kanadyjskiej, Okręg Alberta.

Procesja przed Mszą rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów przy asyście Rycerzy Kolumba. Po obu stronach ołtarzy obok flag Polski i Kanady były ustawione sztandary; Stowarzyszenia Polskich Kombatantów, Towarzystwa Polskich Weteranów, Federacji Polek w Kanadzie, Ogniwo nr.3 i Związku Podhalan. Mszę celebrował proboszcz parafii Różańca Świętego O. Mieczysław Burdzy O.M.I.

Msza miała podniosły i uroczysty charakter. W tej Mszy Świętej modliliśmy się za poległych i pomordowanych obrońców naszej Ojczyzny, aby dobry Bóg nagrodził ich życiem wiecznym, a nas obdarzył zgodą i darem mądrości, abyśmy nie zmarnowali historycznego dziedzictwa, ale dobrze wykorzystali czas wolności.

Po błogosławieństwie z głośników popłynęła pieśń „Boże coś Polskę”.

W imieniu KPK OA dziękujemy organizacjom polonijnym i wszystkim którzy uczestniczyli w tej Mszy Świętej.