+1 780 443-6050 office@kpkalberta.com

W miniony weekend obchodzony był Dzień Dziedzictwa Polsko-Kanadyjskiego, aby docenić wpływ i wkład, jaki polska społeczność miała w Albercie na przestrzeni lat.
Pierwsza część uroczystości odbyła się w Borden Park w sobotę, 8 czerwca i pomimo zimnej i deszczowej pogody, wiele osób przybyło, aby wesprzeć i uczestniczyć w wydarzeniu. Wśród polityków znaleźli się: Członkowie Parlamentu – Michael Cooper i Randy Boissonnault, a także MLA Dan Williams.  Jesteśmy wdzięczni za ich obecność.
Pyszne polskie jedzenie i napoje oraz wspaniała rozrywka zapewniona przez różne polskie zespoły folklorystyczne i uczniów polskich szkół sobotnich przyczyniły się do udanego dnia.  Drugi Wiceprezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej (Okręg Alberta) , Piotr Nicewicz, przewodził temu wspaniałemu wydarzeniu.  Kongres Polonii Kanadyjskiej OA jest wdzięczny za fantastyczną współpracę z Towarzystwem Polskich Weteranów (którzy przejęli kuchnię), Rycerzami Kolumba, Federacją Polek w Kanadzie (Ogniwo #3), Polish Youth YEG, Harcerzami/Harcerkami wraz z ich przewodniczącymi, jak również dziękujemy wszystkim naszym niesamowitym wolontariuszom.

Dziękujemy wszystkim naszym grupom tanecznym: Polonez, Piast, Mazur, Oberek/Mały Oberek i Łowicz oraz ich znakomitym choreografom. Pragniemy również wyrazić naszą wdzięczność uczniom Polskich Szkół im. Henryka Sienkiewicza i im. Marii Chrzanowskiej za ich piękne recytacje oraz nauczycielom, którzy je przygotowali.
Pragniemy również podziękować wszystkim naszym konferansjerom, DJ-om Bobby’emu i Grzegorzowi Ostapowiczom podczas części rozrywkowej programu, a także Mike’owi Tomasowi za poprowadzenie naszego tańca podczas „Dyskoteki pod Gwiazdami”.

Kontynuowaliśmy świętowanie w niedzielę okolicznościową  Mszą Świętą w Parafii Różańca Świętego, a następnie odwiedziliśmy Alberta Legislative Grounds, gdzie polska flaga była podniesiona od wschodu do zachodu słońca. Nasza społeczność zdecydowanie dzieliła się i świętowała swoim polskim duchem!